Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Relacja BeatIt: 23. Big Band Festiwal, Nowy Tomyśl, 8.06.2018

 
Oto relacja portalu dla perkusistów beatit.tv/ z 23. edycji imprezy Big Band Festiwal, która odbyła się 8 czerwca 2018 r. w Nowotomyskim Ośrodku Kultury. beatit.tv/relacja-beatit-23-big-band-festiwal-nowy-tomysl-8-06-2018/ 8 czerwca 2018 r. w Nowotomyskim Ośrodku Kultury odbyła się już 23. edycja imprezy Big Band Festiwal. Jak widać jest to impreza o tradycji obejmującej nieomal ćwierćwiecze i renomie ogólnopolskiej. Było zatem tylko kwestią czasu zanim portal perkusyjny beatit.tv pojawi się tam i zrelacjonuje to ciekawe wydarzenie. NOK już przy wejściu do budynku robi bardzo miłe wrażenie. W holu znajdujemy gustowne portrety gwiazd, które odwiedziły to miejsce w przeszłości, a sympatyczna restauracja z miłą obsługą zapewnia również strawę dla ciała, i to całkiem niezłą. Publiczność (podobnie zresztą jak pogoda) dopisała i już około godziny 18.00 w ośrodku zaroiło się nie tylko od muzyków (sześć big bandów to sporo osób), ale także od spragnionych muzycznych wrażeń mieszkańców Nowego Tomyśla i nie tylko. Nie będziemy recenzować popisów ani big bandów w całości, ani ich perkusistów, choć poziom zarówno jednych, jak i drugich był wysoki. Nie oto jednak w tej relacji chodzi. Zresztą wystarczy przytoczyć opinię nestora i mistrza polskiego jazzu - pana Jana Ptaszyna Wróblewskiego, który jest jednocześnie wieloletnim przewodniczącym jury na festiwalu. Powiedział on o perkusistach, że ich gra była bardzo dobra oraz, że z roku na rok ich poziom wykonawczy jest coraz wyższy. Możemy to potwierdzić. Posłuchajcie zresztą sami. Niestety nie udało na się upolować wszystkich perkusistów, ale z trzema z nich chwilkę sobie porozmawialiśmy, więc możecie sami się przekonać, jakie były ich wrażenia na świeżo, po zejściu ze sceny. Imprezę uświetnił doskonały występ Grażyny Łobaszewskiej, która tym razem nie zaśpiewała z jednym z big bandów (tak było w poprzednich latach), a z własnym zespołem. Gwiazda w udany i nierzadko dowcipny sposób zaprezentowała swoje klasyczne utwory, jak i najnowsze pozycje w repertuarze. W konkursie wzięły udział następujące zespoły: Karol Band (Nowy Tomyśl, perkusista: Maciej Burzyński) Tarnowski Big Band (Tarnowskie Góry, perkusista: Piotr Kurtzbauer) Big Band Mundana (Radom, perkusista: Mateusz Bartosiak) Happy Jazz Band (Poznań, perkusista: Marek Surdyk) Orkiestra Jazzowa Jacka Namysłowskiego (Łódź, perkusista: Karol Szczygieł) Big Band Fabryka Wełny (Pabianice, perkusista: Piotr Pietrzak). Decyzją Jury festiwalu nagrodzono następujące orkiestry i ich instrumentalistów: Dariusz Stanisławski - Najlepszy Instrumentalista Karol Band (Nowy Tomyśl) - 3. miejsce Orkiestra Jazzowa Jacka Namysłowskiego (Łódź) - 2. miejsce Big Band Fabryka Wełny (Pabianice) - Grand Prix. Brawa dla Dyrekcji i pracowników Nowotomyskiego Ośrodka Kultury oraz pomysłodawcy i organizatora Big Band Festiwalu - Karola Rogacza!

 


Beatit TV
 
Data pliku video: 2018-06-15, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  nowotomyski

  Powiat nowotomyski – powiat znajdujący się w województwie wielkopolskim, którego siedzibę można znaleźć w Nowym Tomyślu. Zaliczają się do niego gminy: Lwówek, Nowy Tomyśl, Opalenica, Zbąszyń, Kuślin, Miedzichowo oraz miasta Lwówek, Nowy Tomyśl, Opalenica, Zbąszyń.

  Powiat znany jest z uprawy chmielu i wikliny, czego owoce można podziwiać w Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa w Nowym Tomyślu. Najbardziej znane zabytki powiatu to: drewniany kościół św. Andrzeja z 1673 r. w Brodach, eklektyczny pałac z 1888 r. w Chraplewie, zespół pałacowo-parkowy w Koninie, poewangelicki kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa wybudowany w latach 1778-1779 w Nowym Tomyślu, gotycki kościół pw. św. Mateusza z ok. 1518 r. w Opalenicy i wiele innych. Oprócz typowych szlaków pieszych i rowerowych, powiat może zaoferować też szlaki konne.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola