Środa, 22 Lutego 2017   imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr
Rejestracja Strefa użytkownika Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
 
nowotomyski

Powiat nowotomyski – powiat znajdujący się w województwie wielkopolskim, którego siedzibę można znaleźć w Nowym Tomyślu. Zaliczają się do niego gminy: Lwówek, Nowy Tomyśl, Opalenica, Zbąszyń, Kuślin, Miedzichowo oraz miasta Lwówek, Nowy Tomyśl, Opalenica, Zbąszyń.

Powiat znany jest z uprawy chmielu i wikliny, czego owoce można podziwiać w Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa w Nowym Tomyślu. Najbardziej znane zabytki powiatu to: drewniany kościół św. Andrzeja z 1673 r. w Brodach, eklektyczny pałac z 1888 r. w Chraplewie, zespół pałacowo-parkowy w Koninie, poewangelicki kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa wybudowany w latach 1778-1779 w Nowym Tomyślu, gotycki kościół pw. św. Mateusza z ok. 1518 r. w Opalenicy i wiele innych. Oprócz typowych szlaków pieszych i rowerowych, powiat może zaoferować też szlaki konne.   

Otwarcie nowej Restauracji "ANKARA KEBAB"

Data publikacji: 2013-08-02, Data modyfikacji: 2013-08-03
A A ADrukuj
Dodaj do:nkFacebookWykopggmyspace 
 

W dniu 2 sierpnia br. w Nowym Tomyślu, z udziałem Burmistrza Nowego Tomyśla nastąpiło otwarcie nowej restauracji tureckiej „ANKARA KEBAB”.

Właścicielem lokalu jest Ismail Aydogan, który przybył do naszego miasta 8 lat temu z dalekiej Ankary. Z zawodu jest kucharzem i przez cały pobyt w Polsce pracował w branży gastronomicznej. Bardzo się u nas zadomowił i polubił Nowy Tomyśl i nowotomyślan. Dzięki swej rzetelnej pracy dziś został biznesmenem i jest pracodawcą dla ośmiu osób. Jest profesjonalistą w każdym calu. Osobiście zadbał o każdy detal w swojej restauracji. W menu lokalu znajduje się ponad 70 pozycji. Wszystkie dania przygotowuje własnoręcznie wg tradycyjnej tureckiej receptury, a wyraz jego sympatii do naszego miasta i jego mieszkańców ma swoje odzwierciedlenie w pizzy, którą nazwał „Pizza Nowy Tomyśl”.

 

Urząd Miejski w Nowym Tomyślu, Źródło artykułu: www.nowytomysl.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 

Szybkie pożyczki online i pieniądze dla każdego 24h


 

 

 

 


Internet w polsce

Dodaj artykuł
 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
 
 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola