Belka
Czwartek, 28 Marca 2024   imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Kościół parafialny w Sątopach pw. św. Andrzeja Boboli posiada już relikwie swego patrona

Data publikacji: 2017-05-12, Data modyfikacji: 2017-05-18
A A AWydrukDrukuj  
 
Wprowadzenia relikwii męczennika i patrona Polski dokonał w sobotę 6 maja 2017 roku o godz. 18,00, abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański. Przewodniczył On także Mszy św. koncelebrowanej, przy bardzo licznie zgromadzonych wiernych. Relikwie (fragment kości św. Andrzeja) w uroczystej procesji zostały wniesione do świątyni. Procesja rozpoczęła się w budynku plebani. Na początku Mszy św. proboszcz ks. kanonik Paweł Szułcik, przywitał zaproszonych gości i parafian. Ksiądz Arcybiskup podczas wygłoszonej homilii przedstawił postać św. Andrzeja Boboli i Jego oddanie się Bogu i Matce Najświętszej. Zachęcając wiernych do wznoszenia modlitw do Boga za pośrednictwem św. Andrzeja Boboli powiedział, iż wprowadzenie Relikwii do świątyni, to jakby zaproszenie na nowo Patrona, nie tylko do świątyni, ale do naszych domostw i serc, by był naszym orędownikiem i wzorem. Dla Sątopskiej wspólnoty jest to zaszczyt, ale równocześnie zadanie, wpatrzenia się głębiej w osobę Patrona. Patron tejże parafii pokazuje, że Jego droga do świętości, poprzez męczeństwo, zakorzeniona była w oddawanej czci Matce Bożej i umiłowaniu Eucharystii. Dzięki sprowadzeniu relikwii św. Andrzeja Boboli, parafia z pewnością będzie otaczana jego wstawienniczą modlitwą. Ta skromna parafia jest wdzięczna swoim przodkom, iż wybrali oni św. Andrzeja Bobolę - patrona jedności i pokoju, w Kościele, w Polsce, a także w rodzinach. Do uroczystości wprowadzenia Relikwii wspólnota parafialna przygotowywała się poprzez rekolekcje. Rekolekcjonista przybliżając postać Patrona zachęcał, by się z Nim zaprzyjaźnili, a wtedy On będzie wspierał ich w codzienności i pomagał wędrować do Boga. Radując się uroczystością pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy włożyli swój trud w jej przygotowanie. Dziękujemy wszystkim, którzy uświetnili tę uroczystość ks. abp., wszystkim kapłanom z dekanatu lwóweckiego oraz ks. rekolekcjoniście, służbie liturgicznej, władzom samorządowym, pocztą sztandarowym, służbą mundurowym, chórowi, dyrektorom szkół z gminy Nowy Tomyśl oraz dzieciom i młodzieży. Święty Andrzej Bobola, nasz Patron, niech wyprasza u Boga wiele łask, dla wszystkich, którzy się do Niego zwrócą.  Źródło: www.satopy.eu Galeria:  rel_1.jpg rel_2.jpg rel_3.jpg rel_4.jpg rel_5.jpg rel_7.png rel_9.jpg rel_14.jpg imag0478.jpg

Pełna treść wiadomości na: 8644 at nowytomysl.pl
Urząd Miejski w Nowym Tomyślu, Źródło artykułu: nowytomysl.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    nowotomyski

    Powiat nowotomyski – powiat znajdujący się w województwie wielkopolskim, którego siedzibę można znaleźć w Nowym Tomyślu. Zaliczają się do niego gminy: Lwówek, Nowy Tomyśl, Opalenica, Zbąszyń, Kuślin, Miedzichowo oraz miasta Lwówek, Nowy Tomyśl, Opalenica, Zbąszyń.

    Powiat znany jest z uprawy chmielu i wikliny, czego owoce można podziwiać w Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa w Nowym Tomyślu. Najbardziej znane zabytki powiatu to: drewniany kościół św. Andrzeja z 1673 r. w Brodach, eklektyczny pałac z 1888 r. w Chraplewie, zespół pałacowo-parkowy w Koninie, poewangelicki kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa wybudowany w latach 1778-1779 w Nowym Tomyślu, gotycki kościół pw. św. Mateusza z ok. 1518 r. w Opalenicy i wiele innych. Oprócz typowych szlaków pieszych i rowerowych, powiat może zaoferować też szlaki konne.   

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola