Belka
Czwartek, 25 Kwietnia 2024   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

W Światowym Dniu Poezji – „Telefon do poety”

Data publikacji: 2017-03-24, Data modyfikacji: 2017-03-24
A A AWydrukDrukuj  
 
„Niektórzy lubią poezję – pisała nasza noblistka Wisława Szymborska - Niektórzy - czyli nie wszyscy. Nawet nie większość wszystkich ale mniejszość.” Być może mniejsza popularność poezji wynika z jakiegoś niesłusznego przekonania, że jest ona sztuką dla wtajemniczonych… W Światowym Dniu Poezji twórcy skupieni wokół nowotomyskiej biblioteki postanowili przekonać słuchaczy, że poezja może być rozmową z drugim człowiekiem i nawet jeśli nie jest do życia niezbędna, to z całą pewnością czyni życie piękniejszym i na pewno bogatszym… Wyjątkowy klimat temu świątecznemu spotkaniu, które odbyło się 21 marca, dokładnie w Światowym Dniu Poezji, celebrowanym w różnych zakątkach świata, podkreślał poetycki wystrój bibliotecznego holu, na którym pojawiły się plansze z fragmentami utworów nowotomyskich twórców i zainstalowany został już na stałe TELEFON DO POETY. Od tego momentu wierszy nowotomyskich twórców posłuchać będzie można w każdej chwili. Wystarczy odwiedzić nowotomyską książnicę, zasiąść na wygodnej sofie, sięgnąć po słuchawkę, wybrać odpowiedni numer i wsłuchać się w poetyckie strofy czytane przez ich autorów: Wojciecha Budzisza, Marka Geislera, Teresę Dziewiałtowską, Roberta Jędrzejczaka, Krzysztofa Karskiego, Katarzynę Kutzmann-Solarek, Katarzynę Mrozik-Stefańską, Annę Nowaczyk, Dorotę Nowak, Wiesławę Ptaszyk, Rafała Putza i Mariana Ziomkowskiego. Podczas tego wieczoru twórcy skupieni wokół Nowotomyskiego Piętra Wyrazów Literackich zaprezentowali wybrane przez siebie do TELEFONU DO POETY wiersze, poprzez które pragną przedstawić się słuchaczom i zaproponować bliższe spotkanie z ich twórczością. Każdy z uczestników wieczoru obdarowany został zakładkami z poetyckimi strofami nowotomyskich twórców, którzy wymienili się nimi między sobą, nawiązując w ten sposób poetycki dialog. Kompozycjami na gitarę wieczór umilił Andrij Shovkoplias, Ukrainiec mieszkający i pracujący w Nowym Tomyślu, uczestnik bibliotecznych zajęć prowadzonych w ramach „Językowego pogotowia”. Zapraszamy zatem do nowotomyskiej biblioteki tych wszystkich, którzy chcą choć na chwilę się zatrzymać i pomyśleć, poznać sposób myślenia i emocje innych osób, wyjść poza schemat codziennych zajęć, uważniej spojrzeć na siebie i otaczający nas świat. Post W Światowym Dniu Poezji – „Telefon do poety” pojawił się poraz pierwszy w Nowy Tomyśl.

Pełna treść wiadomości na: nowytomysl.nowinylokalne.pl/?p=14343
nowytomysl.nowinylokalne.pl, Źródło artykułu: nowytomysl.nowinylokalne.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    nowotomyski

    Powiat nowotomyski – powiat znajdujący się w województwie wielkopolskim, którego siedzibę można znaleźć w Nowym Tomyślu. Zaliczają się do niego gminy: Lwówek, Nowy Tomyśl, Opalenica, Zbąszyń, Kuślin, Miedzichowo oraz miasta Lwówek, Nowy Tomyśl, Opalenica, Zbąszyń.

    Powiat znany jest z uprawy chmielu i wikliny, czego owoce można podziwiać w Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa w Nowym Tomyślu. Najbardziej znane zabytki powiatu to: drewniany kościół św. Andrzeja z 1673 r. w Brodach, eklektyczny pałac z 1888 r. w Chraplewie, zespół pałacowo-parkowy w Koninie, poewangelicki kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa wybudowany w latach 1778-1779 w Nowym Tomyślu, gotycki kościół pw. św. Mateusza z ok. 1518 r. w Opalenicy i wiele innych. Oprócz typowych szlaków pieszych i rowerowych, powiat może zaoferować też szlaki konne.   

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola