W sobotę, 16 lipca br. w siedzibie Powiatowego Centrum Sportu w Nowym Tomyślu odbył się briefing prasowy Wojewody Wielkopolskiego Michała Zielińskiego, dotyczący Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, edycja III - PGR. Podczas konferencji odbyło się przekazanie symbolicznej promesy.
Gmina Nowy Tomyśl otrzymała dofinansowanie z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych w wysokości prawie 2 mln zł na zagospodarowanie zaniedbanego terenu przy ul. Zbąszyńskiej.
Planowane jest urządzenie przestrzeni w formie skweru, nasadzenia drzew i krzewów oraz wykonanie ciągu komunikacyjnego. Na jego terenie mają powstać dwie tężnie solankowe wraz z elementami małej architektury tj. kosze na śmieci, stojaki na rowery, liczne ławki w formie parkletów, stoły w formie szachownic, siedziska typu leżanki oraz miejsce do organizacji wydarzeń plenerowych. Przestrzeń zostanie oświetlona oraz wyposażona w strefy „bookcrossingu”, instalacje interaktywne oraz tablice informacyjne. Fragmenty części wypoczynkowej mają zostać zadaszone.
O tym czy Nowy Tomyśl stanie się niedługo drugim Ciechocinkiem będzie można przekonać się jesienią przyszłego roku.
![]() |
Powiat nowotomyski – powiat znajdujący się w województwie wielkopolskim, którego siedzibę można znaleźć w Nowym Tomyślu. Zaliczają się do niego gminy: Lwówek, Nowy Tomyśl, Opalenica, Zbąszyń, Kuślin, Miedzichowo oraz miasta Lwówek, Nowy Tomyśl, Opalenica, Zbąszyń. Powiat znany jest z uprawy chmielu i wikliny, czego owoce można podziwiać w Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa w Nowym Tomyślu. Najbardziej znane zabytki powiatu to: drewniany kościół św. Andrzeja z 1673 r. w Brodach, eklektyczny pałac z 1888 r. w Chraplewie, zespół pałacowo-parkowy w Koninie, poewangelicki kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa wybudowany w latach 1778-1779 w Nowym Tomyślu, gotycki kościół pw. św. Mateusza z ok. 1518 r. w Opalenicy i wiele innych. Oprócz typowych szlaków pieszych i rowerowych, powiat może zaoferować też szlaki konne. |
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola